Tereza

Číšnice

Tereza s úsměvem poskytuje hostům luxusního hotelu prvotřídní servis i na svátky už několik let. Na baru je tu vždycky pro vás, protože dobře ví, že naslouchat svým hostům je ta nejdůležitější věc. Vždyť každou restauraci, bar nebo hospodu dělají lidé.

Tereza Heráková

Číšnice

Tereza s úsměvem poskytuje hostům luxusního hotelu prvotřídní servis i na svátky a učí cizince českým tradicím.

Vzdělání

Střední průmyslová škola oděvní v Praze Holešovicích

Počet odsloužených Vánoc:

3

„Jsme tu pro vás
i o Vánocích“

Nedávno ses vrátila z cest po jihovýchodní Asii. Předtím jsi ale v pohostinství pracovala na Štědrý den a letos budeš pravděpodobně znovu. V čem se liší pracovat o Vánocích od ostatních směn?

Já osobně jsem pracovala na Vánoce už třikrát, proto se pro mě vánoční směny stávají normálem. Nevnímám to vůbec negativně, vím, že si dokážeme udělat svoje vlastní Vánoce i s kolegy. Jsme v Alcronu dobrý tým, takže sobě vždycky navzájem, a především našim hostům, vytváříme tu pravou vánoční atmosféru. Jde to úplně samo, sváteční nálada se dostaví sama. V týmu si mezi sebou dáváme během směny i dárečky. Uděláme si na sebe čas i večer po směně a jdeme si spolu sednout na svařák. Mám kolegy se zajímavých zemí, třeba z Moldávie, z Anglie, z Kostariky… Ale společně slavíme po našem!

Kdo na Vánoce vlastně jezdí do Prahy?

Klientela je především zahraniční. Nejvíce zde máme Rusů, kteří slaví Vánoce až v lednu. Businessmani se západních zemí zůstávají většinou na Vánoce doma se svými rodinami.

Mají hosté na Vánoce speciální přání?

Jsme především víc vytížení v servisu. V období Vánoc pořádáme brunche, galavečery… Room service je také určitě víc poptávaný než obvykle. Mně se konkrétně nestalo, že bych dostala za úkol někomu v hotelu zaslat osobně dáreček, ale kolegové z room servisu se s tím na Vánoce setkávají běžně.

Za sebe můžu říct, že jsem se o Vánocích nesetkala s nepříjemným hostem, naopak bývají chápavější, lidštější. Jak z nás, tak z hostů, je o Vánocích cítit větší pohoda a uvolnění i přes stres, který plný hotel pro zaměstnance přináší.

Zažila jsi někdy s někým z hostů na svátky výjimečné setkání?

Jednou jsem sehrála klasickou roli barmanky vrby. Měla jsem směnu na baru přes noc a začala si povídat s paní, co zůstala v baru sama i poté, co všichni odešli. Svěřila se mi se svým smutným příběhem. Přijela do Čech jako cizinka setkat se se svými českými předky. Bohužel se pak dozvěděla, že zrovna v tu dobu jeden ze členů té rodiny zemřel a ona se s nimi nakonec už nesetká. V tu chvíli jsme si navzájem na baru pomohly tím, že jsme si popovídaly. Cítím, že i v tom spočívá naše role jako personálu – naslouchat lidem, když je potřeba, aby nebyli v těžkých životních chvílích sami.

Nabízíte na Vánoce speciální menu?

Ano určitě, na základě českých tradic.

Když býváš na Vánoce v práci, odpadá ti kupování dárků na poslední chvíli na Štědrý den, je to tak?

Je, dárky řeším už v listopadu, aby mi odpadly všechny stresy.

Co bys ráda sdělila lidem, kteří setrvávají v klasickém pracovním kolotoči - pondělí až pátek – a práce o Vánocích je pro ně nepředstavitelná?

Naše sdělení je, že obětujeme svůj čas, abychom tu pro hosty byli i o Vánocích. A děláme to rádi. Naše poslání je: „Jsem tady pro Vás i o Vánocích a poskytnu vám kvalitní servis.“

Proč ses rozhodla zapojit do projektu Milka „Díky za Vánoce“?

Na vašem projektu se mi líbilo, že jste si na nás vzpomněli a rozhodli se nám za naší práci poděkovat.

Moje mamka to má stejně jako já. Dělá ve zdravotnictví, takže si děláme domácí Vánoce 25. nebo 26. prosince.

Pomáháš si při vánočním shonu čokoládou?

Když jsem ve stresu, tak nejím vůbec. Naopak je pro mě čokoládka symbolem klidu a relaxu. I když musím říct, že adventní kalendář sním skoro vždycky na posezení.

Myslíš, že si číšnice jako Tereza
zaslouží největší dík?

Hlasuj a vyhraj!

Další příběh Předchozí příběh